zofim.org.il
  
 


 
שבט שורק
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » שבט שורק » ארכיון הכתבות » כתבה: בהצלחה לנצגינו במשלחת לארה''ב 2012!

תמונת מגזין בהצלחה לנצגינו במשלחת לארה''ב 2012! פורסם על ידי שבט שורק
בתאריך 30/5/2012
בכתבה זו צפו 2480 גולשים

שבט שורק גאה לשלוח לארצות הברית 2 מחברי השכבה הבוגרת לקחת

חלק ממשלחת הצופים לארצות הברית 2012! 

 

ביום ראשון בתחילת השבוע יצאו יובל קציר ועומר גביש משכבת שניר ל3 חודשים מלאים בחוויה עצומה ברחבי ארצות הברית ויעברו במדינות שונות ברחבי המדינה. לרגע זה הם חיכו והתכוננו מידי סוף שבוע במשך חצי שנה לאחר המון סמינרי הכנה וחזרות ליום הזה, בו יטוסו לארצות הברית. אנו דיברנו איתם כמה ימים לפני היום בו הם טסו.

 

מהי משלחת הצופים לארצות הברית?

עומר גביש: "משלחת הצופים מתחלקת לשני סוגים: הדרכה במחנות באזורים שונים באמריקה, וקרוואן הידידות. קרוואן הידידות הוא פרויקט שפועל כמעט 40 שנה. זוהי קבוצה של 5 בנים ו5 בנות משבטים שונים בארץ ,שביחד עם שני מדריכים (מדריך בן ומדריכה בת) יוצאים לאזור מסוים בארצות הברית במטרה לייצג את ישראל. ישנם ארבעה קרוואנים – קרוואן מערב , צפון מזרח , דרום מזרח וה"מיד ווסט" שהוא ממוקם בערך במרכז ארה"ב. אני חלק מקרוואן מערב, שיגיע לחוף המערבי של ארצות הברית - קליפורניה, קולרדו, אריזונה ועוד. אני יכול להגיד שהחוויה הזאת שאני עכשיו נמצא בה היא חוויה כל כך גדולה, אנחנו כמה ימים לפני הטיסה ואני לא בדיוק יודע למה לצפות.. אבל מה שבטוח, אני יודע שאני כבר לא יכול לחכות שזה כבר יתחיל!" 

יובל קציר:"אני אהיה בקרוואן צפון מזרח, זהו הקרוואן שרוב הפעילות שלו הוא בניו יורק, אבל הוא מגיע גם לניו ג'רזי ולאזור. ההתרגשות גדולה ואני לא כל כך בטוח מה הולך להיות ב3 חודשים האלה. עד לרגע שבו ננחת חזרה בארץ הכל יכול לקרות.. אני יודע שאני הולך לעבור חוויה מדהימה שאין כמוהה, לפגוש אנשים שונים שעד עכשיו לא פגשתי ויחד איתי עוד 9 בני נוער בגיל שלי, שכמוני, אין להם שום מושג מה הולך להיות. אני יודע שיש לנו 2 מדריכים שבמשך ה3 חודשים הקרובים הם הולכים להיות כמו אבא ואמא בשבילנו."

 

אז איך בדיוק הקרוואן מייצג את מדינת ישראל?

עומר גביש:"כלי השליחות של הקרוואן הוא ההופעה – שעה וחצי של שירים, ריקודים, סרטונים והפעלות של הקהל. דרך המופע אנחנו מראים את הצד החיובי של ישראל, ומחברים כל אחד בקהל לזהות היהודית והציונית של ארץ ישראל. לאחר ההופעה (או לפניה ) אנחנו מעבירים הפעלות חינוכיות לילדים כדי ללמד אותם עוד קצת על ישראל. ההפעלות נותנות עוד אמצעי כדי לקשר את הילדים לישראל ע"י משחקים ,למשל משחק הזיכרון עם ערים בארץ וכו'.  לאחר מכן אנחנו מתארחים אצל משפחות מארחות ושם נמצאת השליחות האמיתית - השיחות עם האנשים והכרתם לעומק נותנים לנו עוד אפשרות "לשווק" את ישראל בצורה הכי חיובית שאפשר. הקשר עם אותם משפחות נשמר גם אחרי השהייה אצלם, דרך מיילים ושאר אמצעי ההתכתבות."

איך אפשר להתקבל לקרוואן?

יובל קציר: "בשביל להגיע לקרוואן צריך לעבור מיונים רבים בשבט ובהנהגה, והמיונים הם לשביעסטים בלבד. בסביבות ינואר התקיים סמינר מיון ארצי שנמשך יומיים, בו אנחנו התמיינו למשלחת הזו. שלושה ימים לאחר מכן הודיעו לנו שהתקבלנו למשלחת, אני הייתי בעננים. כל כך שמחתי שהתקבלתי למשלחת והייתי ממש מאושר. ביום שישי בדיוק שבוע לאחר מכן היה סמינר הכנה ראשון, בו בעצם הכרנו עוד 38 ילדים שאיתם אנחנו נבלה כל סופ"ש במשך חצי שנה עד ליום בוא נמריא לארצות הברית, ומכאן אנחנו נהפוך ל-4 קרוואנים במקומות שונים בארצות הברית. בתהליך הכנה עבדנו עם מפיק מוזיקאלי מקצועי שכבר עובד עם הקרוואן למעלה מ20 שנה! ויש גם את הכוראוגרפית שעבדה איתנו כל כך קשה בשביל שנרקוד את המופע כולו בצורה מעולה! בלעדי שניהם אני לא בטוח שהיינו יכולים לעמוד במשימה של לעלות מופע של שעה וחצי בצורה כל כך טובה. בסמינרים האלה גם עבדנו על המופע – למדנו שירים וריקודים, קטעי קישור, הפעלות עם הקהל ובסופו של דבר הרמנו מופע שלם!"

 

 שבט שורק מאחל המון בהצלחה לעומר ויובל!!

 

רוצים לעקוב אחרי הפעילות של עומר ויובל? תעשו להם "לייק" בפייסבוק:

קרוואן אביר (הקרוואן של עומר גביש) - 

West Coast Caravan: Caravan Abir

 

קרוואן אופק (הקרוואן של יובל קציר):

East Coast Caravan: Caravan Ofek

 

חזק ואמץ!

  

פרסם כתבה »