zofim.org.il
  
 


 
שבט חרמון
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » שבט חרמון » ארכיון הכתבות » כתבה: חוויות סמינר הפתיחה

תמונת מגזין חוויות סמינר הפתיחה פורסם על ידי דנה פריד
בתאריך 5/10/2009
בכתבה זו צפו 1663 גולשים
 

הצופים הישראלים בקנדה התחילו שנה חדשה עם סמינר מוצלח לשכבה הבוגרת. אחרי הכנות רבות והמון השקעה מליאור, הרכז החדש, דניאל, השינשינת החדשה, דין ורון, המרכזים הצעירים, ועינבל, הסמינר היה מוכן, ואחרי שעות ספורות השכבגיסטים התחילו להופיע. כל אחד מאיתנו הגיע עם המון ציפיות והתרגשות בשפע. שנכנסנו לחדר זה הרגיש כמו לחזור הבייתה אחרי טיול ארוך. כולם מקבלים אותך עם חיבוקים וחיוכים ומיד אתה מרגיש כיאילו אתה שייך. החפץ הראשון שיצא מהתיקים של כל אחד זה המצלמה, ומיד אחר כך כל מה שאפשר היה לראות, זה האור הבוהק של הפלאש. באושר רב, נעמדנו בקבוצות עם חיוכים גדולים על פנינו בשביל הצלם או הצלמת. אפשר היה ישר לראות שזה יהיה סמינר מיוחד ובלתי נשכח. אחרי התאקלמות מסוימת, הגיע הזמן להתחיל את הפעולה הראשונה של היום. הטקס עלייה על חאקי היה מאוד מרגש אחרי שקיץ שלם הוא היה מונח בארון מאחורי ערמות של בגדים ומידי פעם היינו מציצים עליו וחושבים על השנה החדשה בצופים. מיד אחרי שהפעולה התחילה, כולם החזירו לעצמם את כל האנרגיות והאושר שנעלמו קצת אחרי תחילת הלימודים.

בפעולה הראשונה עבדנו ביחד על השלמת משימות וחיפוש אחרי צלחות חד פעמיות. אפשר היה לראות שגם אחרי הפסקה של חודשיים, נשארנו קבוצה מאוחדת עם אנשים שעוזרים, תומכים, מפרגנים, ומאושרים לעודד אחד את השני.

החלוקה להכנת ארוחת הערב הייתה מאוד מהירה. אנשים היו מאושרים לעזור, לעבוד יחד, ולעשות קצת שטויות תוך כדי הכנת האוכל. אחרי עבודה קשה, האוכל היה מוכן וכולם היו נלהבים לשבת, לשלוף מזלגות, ולזלול. התחלנו את הארוחה עם קידוש וברכות ומיד אחר כך צלחות התמלאו באוכל שאפשר היה להריח מרחוק. כישבנו יחד מסביב לשולחן, הרעש גבר בקולות של צחוקים וסיפורים מהקיץ.

לאחר סיום הניקיון, יצאנו החוצה בהמון התרגשות וחיכינו להוראות. שהבנו שאנחנו יוצאים לאש לילה (טיול לילי ביער), ההתרגשות רק גברה והציפיות הגיעו עד השמיים. למדנו על איך ללכת בשקט, לראות אבל להיות "בלתי נראים" (שהחקאי עשה את העבודה), איך להשתטח על הרצפה במהירות ובשקט, ואיך לבדוק שכולם נמצאים. אחרי כל ההסברים ובלי שאלות נוספות, כולנו היינו מוכנים לצאת לשטח ולהנות מלילה קסום. שעברנו בין עצים, והלכנו יד ביד, אפשר ממש היה לשמוע שקט אמיתי. מידי פעם עצרנו לפעילויות שלמדו אותנו על איך אפשר לעצום את העיניים ולתת לשאר החושים להוביל אותנו. כשהגענו בחזרה לאיזור המחנה, נגלה לעינינו מראה מקסים. ליד הבקתה הודלקו נירות בצורה של "ח" ומולנו היה מסודר שולחן עם עניבות. אחד אחרי השני הלכנו לכיוון השולחן, קבלנו את העניבה המתאימה לנו, וחזרנו להצטלם עם העניבות החדשות.

אחרי לילה כל כך מרגש, חזרנו לחדר, שמנו מוזיקה והשתגענו כמו שרק שבט חרמון יודע איך להשתגע! הלילה עצמו עבר בהמון דיבורים ומשחקים, אחרי יום כל כך מהנה, זה היה כמעט בלתי אפשרי ללכת לישון.

את היום השני התחלנו עם השקמה בצורת מאוד צופית. ליאור, הרכז החדש, שם לנו שירים בעברית ולאט לאט ראשים של אנשים עייפים התחילו להפיע ממתחת לשמיכות ושקי שינה. אחרי ארוחת בוקר מעוררת והתעלמות בוקר בסטייל של ליאור, היינו מוכנים להתחיל את היום. הפעולות הראשונות היו על עבודת צוות, תמיכה אחד בשני וניהולי זמנים. למרות שלכולם היה לילה עם שעות שינה מעטות, כולנו היינו מאושרים לראות את השמש בשמיים והאנרגיות חזרו אלינו במהירות.

הפעולות הבאות של היום כללו צופיות, חגים ומועדים, ודעות אישיות שנאמרו בשמחה רבה. כל הפעולות האלו הזכירו לנו ממש את הפעולות שעברנו והעברנו לחניכים אחרים בשנים הקודמות. הפעולות האלה שבונות צוות חזק ואמון בין אנשים.

אחרי שכולנו אכלנו, וחלקנו גם הלכנו לישון בין הפסקות, התחלקנו לשתי קבוצות, מדריכים ופעילים, וכל קבוצה עברה את הפעילות שלה. הפעילויות האלה הכינו אותנו לתפקידים שלנו השנה ועזרו לנו להתחיל את השנה החדשה בדרך נכונה עם נסיון וסדר בראש.

לאחר מכן, כולנו אכלנו יחד ארוחת ערב נחמדה. מאז הארוחת ערב הקודמת הדברים קצת השתנו. במקום לדבר על הקיץ והלימודים, כולם התחילו לדבר על הפעולות שעברנו, החוויות שצברנו, והבדיחות מהיום. אפשר כבר היה לראות את האושר ממחנה נהדר, והאכזבה שמחר בבוקר כבר חוזרים הבייתה.

אחרי הארוחה ישבנו בשתי קבוצות לתכנון את האירועים הקרובים שיהיו בשבט. כולם היו מוכנים להשתתף, לזרוק רעיונות, ולספר על השנים הקודמות בצופים. אחד הדברים שמאוד בולטים בשבט שלנו זה הרצון לגדול ולשפר את השבט כמה שאפשר. כולם היו מאוד מעורבים בדיונים וביחד חשבנו על כמה רעיונות מדהימים לפעילויות בשביל החניכים.

אחרי הסיכומים, ישבנו כולנו בחדר כדי לגמור את היום בצחוקים ובטעם של עוד. דין ורון, המרכזים הצעירים של השבט, העבירו לנו פעולה שהמטרה שלה הייתה יותר להנות, לצחוק, ולהצחיק אחרים. עם שיתוף מעולה של כולם, ועזרה של כמה אנשים עם כשרון בולט במשחק, עשינו הצגות קטנות (בסגנון התוכנית "של מי השורה הזאת בכלל") עם הדרכה מדין ורון. כולם היו שמחים לפרוק את כל מה שהציק להם, או את העצב שהמחנה נגמר, בצחוק גדול ומתגלגל.

בלילה באחרון כולם כבר היו עיפיים מיום ארוך ומלא, ואחרי סיפור לילה טוב מליאור, הרכז, ודניאל, השינשינית החדשה, כולם היו שמחים לעצום עיניים ולהרדם. שנשכבנו במיטה, כל הזכרונות התרוצצו לנו בראש עם הציפיה לשנה חדשה ומוצלחת.

אחרי סמינר מוצלח כל כך כל אחד יודע ששבט חרמון זה לא סתם עוד שבט, זה משפחה מחממת ואוהבת שמקבלת אנשים חדשים עם ידיים פתוחות.

 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה